Gminny Klub Sportowy "Zorza"

Gminny Klub Sportowy "Zorza" to klub z ponad 20 letnią tradycją. Na przestrzeni lat prowadził szkolenie z zakresu piłki nożnej. Jednym z wychowanków GKS Zorza Kowala jest Michał Karbownik. Obecnie w klubie są dwie drużyny młodzieżowe (rocznik 2010-2011 oraz 2007-2008) oraz drużyna seniorska. Klub bierze udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.


Zakres działalności

Klub od lat prowadził szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej. Posiada również drużynę seniorską. Szkolenie młodzieży przyczyniło się do upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży, pomaga również w wyrobieniu wśród młodzieży nawyku zdrowej rywalizacji, zaszczepieniu ducha sportowego, systematycznych ćwiczeń fizycznych, współpracy w grupie i akceptacji rygorów treningowych. Działalnośc Klubu obejmuje swoim zasięgiem przede wszystkim mieszkańców gminy Kowala, ale w swoich szergach posiada również zawodników z całego regionu radomskiego.


Potencjał organizacji

GKS Zorza Kowala posiada własną bazę szkoleniową, pełnowymiarowe boisko naturalne z oświetleniem i nawodnieniem oraz znakomite zaplecze socjalno-bytowe. W klubie treningi prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska. Zarząd Klubu współpracuje z Gminą Kowala w celu realizacji zadania publicznego związnego w popularyzacją sportu i piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Bierzemy udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez MZPN. Klub jest organizatorem turniejów dla dzieci i młodzieży. W okresie letnim zawodnicy wyjeżdżąją na obozy letnie.


Obszary możliwej współpracy

Popularyzacja sportu na terenie gminy Kowala, nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych jest podstawowym celem działalności GKS Zorza Kowala. Szkolenie młodzieży przyczyniło się do upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży, pomaga również w wyrobieniu wśród młodzieży nawyku zdrowej rywalizacji, zaszczepieniu ducha sportowego, systematycznych ćwiczeń fizycznych, współpracy w grupie i akceptacji rygorów treningowych.


Lokalizacja