KS Hubertus Chomentów

HISTORIA Klub powstał w 1999 roku. Do 24 maja 2004 roku uczestniczyliśmy w rozgrywkach gminnych - amatorskich. Tego dnia klub został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Radomiu. Walkę w „B” klasie zaczęliśmy jednak dopiero w maju 2004 roku. Jako że sezon 2004/2005 był początkiem naszej przygody z zawodową piłką, uplasowaliśmy się na dziesiątym miejscu tuż za plecami Woli Lipienickiej. W sezonie 2005/2006 poszło nam o wiele lepiej i zajęliśmy wysokie, szóste miejsce. W tym sezonie po raz pierwszy KS zagrał w Pucharze Polski. W pierwszej rundzie przegraliśmy na własnym stadionie z Zamłyniem Radom (2:4). Sezon 2006/2007 zakończył się dla nas wyśmienicie. Zajęliśmy drugie miejsce i musieliśmy walczyć w barażach o awans do „A” Klasy. Baraże rozegraliśmy na naszą korzyść i po dwumeczu mogliśmy fetować awans do wyższej ligi. Jak na sezon 2006/2007 to jednak nie koniec. Po raz pierwszy w historii klubu w Pucharze Polski wygraliśmy, a przegranym okazał się zespół z Rudy Wielkiej (8:6). Awansowaliśmy do drugiej rundy, o wtedy to los się od nas odwrócił. Przegraliśmy na własnym stadionie i odpadliśmy po ciężkim meczu z Orłem Wierzbica (0:3). W sezonie 2007/2008 okazało się że, nasza drużyna nie jest taka zła i szczęśliwie utrzymaliśmy się w „A” klasie na przedostatnim miejscu. W Pucharze Polski nasza drużyna rozgrywała mecz z KS Jastrząb. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. W nim przegraliśmy (2:4) i nasza drużyna mogła pożegnać się z drugą rundą PP. W sezonie 2008/2009 nasi piłkarze odzyskali wiarę w siebie i pokazali nam bardzo ładny futbol, zajmując 11 miejsce w lidze ze zdobyczą 33 punktów. Sezon 2009/2010 to sezon pełen rozczarowań. Po za tym, że zespół grał ładny futbol nie zdobywał bramek - tracąc je masowo. Być może jeden, skuteczny napastnik wszystko by zmienił. Było jak było, najważniejsze, że zostaliśmy w A klasie. Zespół zdobył w meczach, dużą większość w rundzie wiosennej, kiedy to do zespołu dołączyli wartościowi gracze a zespół zdawał sobie sprawę z zagrożenia spadkiem. Rozgrywki w sezonie 2010/2011 to przede wszystkim walka o środek tabeli, o spokojne utrzymanie. Nikt na siłę nie pcha się do przodu, wszystko małymi kroczkami.


Film
youtube mask

youtube mask


Zakres działalności

Celem Klubu jest planowanie i organizowanie życia sportowego młodzieży z miejscowości Chomentów i okolic w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe znajdujące się w tej miejscowości oraz pomoc organizacyjną i materialną Gminy Skaryszew i sympatyków Klubu. Uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania Gminy i poza nią. Udział w rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Kształtowanie pozytywnych cech charakterów i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zdań sportowych Klubu. Pomoc organizacyjna i finansowa dla Członków Klubu w szczególności dla młodzieży w trudnych sytuacjach życiowych.


Potencjał organizacji

27 maja 2019 roku upłynęło już 15 lat jak powstał nasz klub. LKS Chomentów nieprzerwanie od 2005 roku uczestniczy w rozgrywkach ROZPN jednocześnie współpracując z Urzędem Miasta i Gminy w Skaryszewie przy realizacji zadania publicznego, pt: „Szkolenie dzieci i młodzieży oraz organizacja rozgrywek w piłce nożnej” Współpracujemy również z jednostką samorządu Miasta i Gminy Skaryszew tj Szkołą Podstawową w Chomentowie Puszcz, pomagając w realizacji wielu wspólnych wydarzeń sportowych. Prowadzimy również wiele innych akcji i wydarzeń cyklicznych takich jak; Trening Noworoczny, Rodzinny Rajd Rowerowy, turnieje Chomentów CUP i wiele innych


Obszary możliwej współpracy

Idea rozwoju fizycznego jest bardzo ważna i co najważniejsze nadal dostrzegana przez ludzi. Sport to zwłaszcza dla młodych ludzi jedna z dróg rozwoju, samorealizacji. Jednak, aby go uprawiać, potrzebni są ludzie dobrej woli. Nasz klub przyczynia się do rozwoju młodych ludzi, pełni rolę lokalnego lidera, wokół klubu koncentruje się życie sportowe i kulturalne, a sam Chomentów, pięknieje z dnia na dzień.


Lokalizacja