Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy "LUKS Kowala"

Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy "LUKS Kowala" prowadzi zajęcia treningowe w zakresie szkolenia techniczno-taktycznego gry w tenisa stołowego oraz kształtowanie sprawności ogólnej i specjalnej, starty w turniejach, zakup sprzętu sportowego wspomagającego proces szkolenia.


Zakres działalności

Klub od początku swojej działalności realizuje zadanie publiczne z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu poprzez organizowanie treningów i turniejów tenisa stołowego, szkolenie dzieci i młodzieży, udział w różnego rodzaju rozgrywkach tenisa stołowego, a także angażowanie dorosłych mieszkańców gminy Kowala w popularyzację tenisa stołowego.


Potencjał organizacji

Dorośli członkowie klubu wspierają jego działalność poprzez nieodpłatną obsługę techniczną meczów ligowych oraz turniejów organizowanych przez klub oraz pomagają w dowożeniu dzieci na treningi.


Obszary możliwej współpracy

Klub nawiązał współpracę z PSP im. Jana Pawła II w Parznicach. Korzysta z hali treningowej, na której rozgrywane są turnieje tenisa stołowego oraz mecze IV ligii mazowieckiej tenisa stołowego.


Lokalizacja