Stowarzyszenie Fight Club Skaryszew

Stowarzyszenie Fight Club Skaryszew powstało z inicjatywy sympatyków sportu i wyrosło na podwalinach Dziecięcej Akademii Sztuk Walki, działającej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Zapał do treningów i pierwsze sukcesy dzieci, skłoniły do wykorzystania potencjału sensei oraz zasobów M-GOK, do zabezpieczenia potrzeb sportowych części naszej społeczności i utworzenia klubu w Skaryszewie. 17 osób wystąpiło z inicjatywą zawiązania klubu, a wśród nich trener, rodzice, miłośnicy aktywnego stylu życia. Klub działa w formule stowarzyszenia od 21 października 2014 roku. Zrzesza 40 osób: dzieci, młodzież, dorosłych. Pasjonatów sportu, których stan zdrowia pozwala na rekreacyjne uprawianie karate. Głównym szkoleniowcem klubu jest sensei Artur Rutkowski 2 dan .
Zakres działalności
Cele statutowe zakładają organizowanie życia sportowego i integrowanie środowiska do działań na rzecz klubu. Sprzyjają one kształtowaniu pozytywnych cech charakteru i osobowości w środowisku dzieci, młodzieży i dorosłych, integrowaniu środowisk rodzicielskich, a także organizowaniu treningów w zakresie sztuk i sportów walki, zawodów, propagowaniu zasady fair play.
Potencjał organizacji
Działalność Klubu jest wspierana przez partnerów: Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Publiczną Szkołę Podstawową w Skaryszewie, lokalny biznes i rodziców. Cieszy pozytywny odbiór przez lokalną społeczność, co skutkuje wzrostem liczby uczestników zajęć, gratulacjami sukcesów i wytrwałości w zmaganiach sportowych. Klub jest członkiem Federacji TSW - Thriatlonu Sztuk Walki, gdzie głównym szkoleniowcem jest sensei Piotr Bąk 5 dan - vice mistrz świata w Karate Shidokan.
Lokalizacja