Stowarzyszenie "Zespół ludowy Skaryszewiacy"

Zespół Ludowy "Skaryszewiacy" od 2014 roku promuje kulturę i tradycję polskiego folkloru.


Film
youtube mask

youtube mask

youtube mask


Zakres działalności

Podejmowanie wszechstronnych działań zmierzających do popularyzacji muzyki, kształtowania wrażliwości estetycznej, a zwłaszcza podnoszenie kultury muzycznej oraz edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych w tej dziedzinie. Aktywne uczestnictwo w tworzeniu i upowszechnianiu kultury ludowej na terenie rzeczypospolitej Polskiej. Edukacja młodzieży w zakresie kształtowania i umacniania patriotycznych postaw u swoich członków. Dążenie do zachowania cennych wartości polskiej kultury ludowej. Upowszechnianie kultury ludowej wśród szerokich rzesz społeczeństwa. Promocja regionu radomskiego i kształtowanie pozytywnego wizerunku regionu.


Potencjał organizacji

Zespół tworzy dwadzieścia solistek, którym akompaniuje akordeonista. Bogaty repertuar: piosenki ludowe, patriotyczne, biesiadne, religijne, kolędy i pastorałki i pieśni paschalne. Zespół prezentuje się w strojach ludowych z regionu radomskiego. Panie występują w kieckach, haftowanych bluzkach, zapaskach oraz skórzanych sznurowanych trzewikach do tańca. Strój akordeonisty składa się z portek, koszuli, kamizelki, butów i czapki.

 

 


Obszary możliwej współpracy

- popularyzacja muzyki, kształtowanie wrażliwości estetycznej, - upowszechnianie kultury ludowej, - promocja regionu radomskiego i kształtowanie pozytywnego wizerunku regionu


Lokalizacja