Uczniowski Ludowy Klub Sportowy ,,Judo Kowala"

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Judo Kowala działa od 2012 roku. Założycielem i Prezesem klubu jest Pani Małgorzata Okólska certyfikowany trener posiadająca licencję Polskiego Związku Judo.


Film
youtube mask

https://www.facebook.com/1621452731418046/videos/1

Zakres działalności

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone są na terenie całego powiatu radomskiego.


Potencjał organizacji

Zajęcia prowadzą trzy trenerki. Do Małgorzaty Okólskiej dołączyły Martyna Odzimek i Wiktoria Oleksiewicz. 

Od początku działalności przez jego szeregi przewinęło się kilkaset dzieci i młodzieży z terenu Gmin: Kowala,Wierzbica, Skaryszew, Orońsko i miasta Radom. Obecnie klub zrzesza około 100 zawodników, z czego 20 posiada licencje Polskiego Związku Judo.

4 zawodników klubu zostało powołanych do Kadry Narodowej Polskiego Związku Judo na 2020 rok. Zawodnicy biorą udział w wielu turniejach rankingowych, Pucharach i Mistrzostwach na terenie całej Polski oraz poza granicami kraju. Uczestniczyli w Międzynarodowych Turniejach w Berlinie, Gmunden w Austrii oraz w Bardejovie na Słowacji. Brali udział w Pucharach Europy w Budapeszcie i Zagrzebiu w Chorwacji. Co roku wyjeżdżają na letnie i zimowe obozy sportowe, współpracując z innymi klubami oraz wybitnymi sportowcami - Paweł Nastula.

Wśród naszych wychowanków mamy wielu medalistów Pucharów Polski, Mistrzostw Polski oraz złoty i srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski. W latach 2013-2021 nasi zawodnicy zdobyli ponad 800 medali. W roku 2017 jedna z czołowych zawodniczek Klubu ULKS Judo Kowala, Klaudia Chobot za swoje osiągnięcia otrzymała tytuł Najlepszego Sportowca Powiatu Radomskiego. W roku 2018 judocy z Kowali - Klaudia Chobot i Brajan Leśniewski zostali wybrani najlepszymi sportowcami Gminy Kowala na Gali Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Od 6 lat ULKS Judo Kowala organizuje Ogólnopolski Turniej Judo dla dzieci i młodzików o Puchar Wójta Gminy Kowala, na którym co roku startuje ponad 300 zawodników z całej Polski a w ubiegłym roku gościliśmy ekipy ze Słowacji, Ukrainy oraz Niemiec.


Lokalizacja